Dogodki
E-novice
Naročite se na naše e-novice!
Raziskave in študije
Duševno zdravje mladih: povzetek analize Duševno zdravje in dobro počutje mladih: potrebe in podporni mehanizmi v mladinskem delu (2022)
Obravnavanje duševnega zdravja in dobrega počutja mladih omogoča vključevanje in raznolikost pri izvajanju evropskih programov na področju mladine. Predstavljamo povzetek nacionalne analize stanja, potreb in podpornih mehanizmov za mladinske delavce in organizacije v mladinskem delu, ki sodelujejo v programih Erasmus+: Mladina in Evropska solidarnostna enota.
Publikacija Beležimo učinke - ključni izsledki raziskav učinkov programa Erasmus+: Mladi v akciji (2020)
'Beležimo učinke' je prva celostna publikacija o nacionalnih rezultatih raziskav, ki so bile izvedene v okviru vseevropske mreže RAY in so preučevale učinke izvajanja programa Erasmus+: Mladi v akciji. V publikaciji predstavljeni rezultati obravnavajo obdobje 2014–2020 in vključujejo splošne učinke izvajanja programa ter učinke na socialno vključevanje in razvoj mladinskega sektorja.
Rezultati raziskave o učni podpori prostovoljcem v okviru projektov prostovoljstva v Sloveniji in na Zahodnem Balkanu (2019)
Raziskava o učinkih prostovoljstva na zaposljivost mladih (2019)
Resnične zgodbe: Kako je EVS spremenila moje življenje (2017)
Full report: European Voluntary Service - competences for employment (2014)
Executive summary: European Voluntary Service - competences for employment (2014)
Izvršni povzetek: European Voluntary Service - competences for employment (2014)
EVS kompetencije za zapošljivost - rezultati istraživanja u Srbiji (2014)
Zgodbe o uspehu: Kako je EVS spremenila moje življenje (2014)
Success stories: How EVS changed my life (2014)
Evaluation study of the cooperation with South East Europe within Youth in Action - full report (2012)
Evaluation study: Impact of the Cooperation with South East Europe within the Youth in Action Programme - summary report (2013, revised 2015)
Prve izkušnje z digitalnim mladinskim delom v Sloveniji (2024)
Digitalno mladinsko delo je bilo v obdobju pandemije covida-19 kljub omejenim strateškim podlagam in pomanjkljivim predhodnim izkušnjam »vrženo v vodo«. Kako je v Sloveniji izplavalo na gladino, v kolikšnem obsegu se je na njej obdržalo in kako ga nadalje spodbujati, obravnava prispevek, ki povzema nacionalne rezultate mednarodnih analiz strateških in raziskovalnih projektov nacionalnih agencij ter njihovih raziskovalnih partnerjev.